Zbiórka na delfinoterapię dla 3-letniego Filipka Zakończona 30.01.2016r ID: bse9um

Zbiórka na delfinoterapię dla 3-letniego Filipka

Zebrano 298 zł
z kwoty 11 340 zł

2 %

WPŁAĆ
Fundacja Dobra Wioska

Fundacja Dobra Wioska zajmuje się wspieraniem w rozwoju poszczególnych osób i społeczności:I. Pomagamy dzieciom i młodzieży z opóźnieniami w rozwoju spowodowanymi...

WIĘCEJ
Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

31
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Filipek urodził się w kwietniu 2012 roku z wiotkością mięśni.Prawdopodobnie długo trwający poród, obwinięcie pępowiną oraz sinicapoporodowa wywołana tą chorobę. Z upływem miesięcy zauważono opóźnionyrozwój psychoruchowy. Kolejni specjaliści postawili diagnozę: wiotkieporażenie mózgowe czterokończynowe.

Fifuś to słodki chłopczyk, który przemieszcza się na pupie,samodzielnie potrafi usiąść oraz chodzi podtrzymywany za ręce. Niedawnozaczął postępować jego rozwój intelektualny, jednakże do tej pory niemówi. Porozumiewa się z otoczeniem za pomocą gestów, płaczu i śmiechu.Najbardziej nurtującym i trudnym do zrozumienia, dla Nas rodziców, sąproblemy sensoryczne. Fifek ma problemy z czuciem głębokim ipowierzchownym, dlatego pomimo intensywnej rehabilitacji nie chodzi i maproblemy z jedzeniem, gryzieniem, połykaniem. Ponadto refluksżołądkowo-przełykowy również niekorzystnie wpływa na postępy wrehabilitacji.

Fifulek jest rehabilitowany od urodzenia. Na początku były to tylkozajęcia z fizjoterapeutą, z czasem coraz częstsze, gdyż zauważyliśmy, żepostępy synka są bardzo niewielkie. Potem doszły też zajęcia zneurologopedą, psychologiem, hipoterapia, zajęcia Halliwick na basenie,muzykoterapia, dogoterapia, integracja sensoryczna, terapiaczaszkowo-krzyżowa, wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne…

Niestety Nasz synek wymaga nieustannej opieki i dlatego musiałamzrezygnować z pracy. Mąż pracuje, jednakże koszt miesięcznejrehabilitacji jest bardzo duży i wynosi około 1100 zł, wliczającfizykoterapię, zajęcia na basenie, integrację sensoryczną, logopedię,terapię czaszkowo-krzyżową. Ponadto staramy się przynajmniej dwa razy wroku wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne, które są istotną częściąprocesu rehabilitacji i usprawniania naszej kruszynki.

Wiem, że Fifulek może osiągnąć dużo więcej, dlatego ciągle szukamytakiej metody, bodźców, które zmotywują go żeby pójść o krok dalej.Gdyż największą barierą u mojego synka jest właśnie motywacja, którapopchnie go do przodu, i pozwoli osiągnąć samodzielność. To, dla naszejrodziny, jest największy cel. To byłoby spełnienie najskrytszych marzeń…

Mamy nadzieję, że uda nam się pojechać na delfinoterapię, która dajemożliwość rozwoju, w sferze ruchowej, rozwoju mowy i intelektualnie.Chcielibyśmy spróbować tej metody, która rozbrzmiała pozytywnym echem wśrodowisku rodzin dzieci niepełnosprawnych.

Chcielibyśmy prosić o pomoc dla mojego cudownego Fifusia. Jego uśmiech imam nadzieję, przyszłe słowo „DZIĘKUJĘ” będą najwspanialszą zapłatą zapomoc i empatię w tak ciężkich dla wszystkich czasach.

Agnieszka i Andrzej Wądołowscy- rodzice Filipka

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

B
200 zł
beatka89
A
50 zł
april82

Pierwsza wpłata

B
200 zł
beatka89

Najwyższa wpłata

B
200 zł
beatka89

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Pomóż zebrać 11 340 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

31
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.