Mamy wielkie serca, w małych ciałach. I marzenia! Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei ID: cyjk87

5 540 zł z 28 000 zł

19%

5 540 zł

z 28 000 zł

zakończona

30.09.2017r

71

wspierających
19%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Daria i Oliwia - zawodniczki parabadmintona klasy SS6. Jesteśmy dziewczynami niepełnosprawnymi. Obie mamy genetyczną chorobę - achondroplazję; po prostu jesteśmy nieduże. Mimo niskiego wzrostu... mamy wielkie serca, marzenia i cele. Obie kochamy sport i trenujemy parabadmintona. Naszym marzeniem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei, w listopadzie 2017 r. Pomóż nam zrealizować ten cel!

Pierwszy polski debel klasy SS6 w parabadmintonie.

Fundacja Move Now prowadzi klub sportowy Badminton dla wszystkich. W naszym klubie trenują osoby niepełnosprawne.

Na wyróżnienie zasługują dwie, niezwykle ambitne i pracowite, 14-letnie dziewczyny: Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel.

Obie zawodniczki są chore od urodzenia na achondroplazję (karłowatość, niskorosłość). Mogą grać w parabadmintona w klasie SS6.

Dziewczyny tworzą pierwszy w Polsce debel kobiet klasy SS6, który systematycznie, wspólnie trenuje, pod okiem trenerów: Doroty Gawrońskiej-Popa i Mariusz Popa.Zawodniczki ćwiczą i grają kilka razy w tygodniu. Profesjonalnie trenują: prawidłowe poruszanie się po boisku, technikę uderzeń, taktykę gry singlowej i gier podwójnych. Dziewczyny są bardzo sumienne i pracowite. Wykazują dużo chęci i zaangażowania, nie bacząc na ograniczenia swojej niepełnosprawności.

Często "brakuje im centymetrów". Przecież siatka do badmintona ma 155 cm, boisko ponad 13 m, a dziewczynki mniej niż 130 cm... Daria ma 120 cm wzrostu, a Oliwka 127. Brak centymetrów, to dla nich tylko motywacja do cięższej pracy :)Pabianicki debel planuje zadebiutować w listopadzie 2017 r. w Korei na Mistrzostwach Świata w Parabadmintonie.

Mistrzostwa Świata w Parabadmintonie w Korei 22-26.11.2017 r.

Niestety zawody parabadmintona są rozgrywane zawsze poza Polską, a Mistrzostwa Świata ... aż w Azji :(Aby Fundacja mogła zorganizować wyjazd Darii i Oliwki oraz jednego opiekuna-trenera do Korei na Mistrzostwa Świata, musi uzbierać minimum 28 000 zł.

Na koszty wyjazdu i przygotowania składają się:+ bilety samolotowe, + noclegi i wyżywienie, + wpisowe na turniej, + sprzęt (rakiety, lotki), + jednakowe koszulki i bluzy (z nazwiskami i napisem Poland), + plecaki, + maści i odżywki.

Na takie koszty niestety nie stać ani rodziców, ani klubu. Wiemy jednak, że taki wyjazd to ogromna szansa dla dziewczyn, to krok do przodu w ich sportowym rozwoju, to zbieranie doświadczeń i kontaktów, to szansa na punkty w kwalifikacji ogólnoświatowej, a może i szansa na medale.

Więcej informacji o turniejach klasyfikowanych parabadmintona można znaleźć na stronie [calendar].

Ważne jest również to, że parabadminton w 2020 r. będzie po raz pierwszy na Paraolimpiadzie w Tokio. Z tego też powodu wzrasta zainteresowanie tym sportem. Coraz więcej się o nim pisze i mówi w mediach, o sukcesach i treningach niepełnosprawnych zawodników. Na świecie rośnie liczba zawodników trenujących regularnie parabadmintona i przygotowujących się do Olimpiady w Japonii. Nasze deblistki mają szanse walczyć o kwalifikacje olimpijskie. Bardzo potrzebujemy Twojej pomocy!

Dlatego prosimy. Wesprzyj finansowo naszą akcję!Każda wpłata przybliża realizację marzeń Oliwki i Darii.

Z góry Ci dziękujemy :)

Daria i Oliwka nasze zawodniczki!

Oliwia Szmigiel

Mam na imię Oliwia, mam 14 lat. Badmintona trenuję od kilku miesięcy. Interesuję się sportem oraz rozszerzaniem wiedzy z geografii.

Moim celem jest zdobywać coraz lepsze wyniki. A największym marzeniem jest zdobyć podium w singlu oraz polecieć na paraolimpiadę do Tokio.

Daria Bujnicka

Mam na imię Daria, mam 14 lat. Interesuję się zdrowym odżywianiem i gastronomią. Lubię przyrządzać proste potrawy.

Od ponad roku trenuję parabadmintona. Moim celem jest zdobywanie coraz lepszych wyników na turniejach, a największym marzeniem jest polecieć na paraolimpiadę do Tokio.

Trenują i zarządzają Fundacją

Dorota Gawrońska-Popa

Prezes Zarządu Fundacji Move Now. Organizatorka wielu imprez sportowych promujących badmintona i parabadmintona.

Jako instruktor badmintona prowadzi zajęcia dla osób niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży i amatorów w klubie Badminton dla wszyskich. Członek Zarządu Polskiego Związku Badmintona ds. Parabadmintona.

Mariusz Popa

Wice Prezes Zarządu Fundacji Move Now. Od lat związany ze sportem, były pierwszoligowy zawodnik piłki ręcznej Anilany Łódź.

Dziś czynnie uprawia sport, w szczególności grę w badmintona. Organizuje liczne imprezy sportowe dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Współtworzy i aktywnie działa w KS Badminton dla wszystkich. Prezes Zarządu ŁWZBad.

Kontakt do Fundacji

Fundacja Move Now3 Maja 8 m 395-200 Pabianice T: +48 604253308

Dorota Gawrońska-Popad.gawronska.popa@gmail.com

Aktualności3

  • Do końca akcji zostało 40 dni. Mamy 45 osób, które nam pomogły! I ponad 3450 zł na koncie. Dzisiaj szczególnie dziękujemy: Panu Tomkowi, Karolowi, Pani Joasi Madalińskiej i Ohanna Durka.

  • Bardzo dziękujemy kolejnym darczyńcom, którzy mają wielkie serca, by pomóc naszym zawodniczkom wyjechać na Mistrzostwa Świata w Korei:) Podziękowania dla: Elżbieta Dłutek, Gabrysia S., Magdalena Serba, Monika Czerska, Iwona Szmigiel, Agnieszki Popowicz z córką, Jan Hejwowski, Mateusz Szlaga, pani Renata oraz kilka osób anonimowych. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy!

  • Minął pierwszy tydzień naszej akcji :) 6% = 1720 zł. = 213 udostępnień Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili pieniążki na wyjazd naszych zawodniczek na Mistrzostwa Świata w Korei. Dzięki Waszej pomocy Oliwia i Daria są bliżej celu. Podziękowania dla: Paweł Gajak, Katarzyna Ślawska, A&A, Aga Dabrowska, Magdalena Wlazeł, Ewa Klyz, Adam Grzegorzewski, Andrzej Muchewicz, Małgorzata Kamińska, Pani Agata, Piotr Bednarek, Monika Gosławska, Kasia Wilk, Alina Krysztofiak, Karolina Adamkiewicz, Agi Pagi, Czesław Gwiazda, Monika Brewińska, Andrzej Olejnik, Pani Karolina, Malgorzata Kujawa, Pani Agnieszka, Michał Tarnowski, Danuta Gilarska i kilka osób anonimowych. 29 osób dobrego serca :)

Wpłacający71

AS
Anna Słowińska
500 zł
JH
Jan Hejwowski
500 zł
JM
Joanna Madalińska
350 zł
AP
Agi Pagi
200 zł
AD
Artur Dyro
200 zł
WD
Wojciech Dzienisiewicz
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KE
Kraj Edward
125 zł
MG
Monika Gosławska
120 zł
AF
Anna Fonferko
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji i zawodniczek na stronie Zrzutki. 

wybrano 37 razy

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji i zawodniczek na stronie Zrzutki. Ręcznie wykonany gadżet badmintonowy przesłany na adres darczyńcy.

wybrano 17 razy

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji i zawodniczek na stronie Zrzutki. Ręcznie wykonany gadżet badmintonowy oraz kartka ze zdjęciem z Korei przesłane na adres darczyńcy.

wybrano 4 razy

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji i zawodniczek na stronie Zrzutki. Ręcznie wykonany gadżet badmintonowy oraz kartka ze zdjęciem z Korei przesłane na adres darczyńcy.

Wstawienie informacji z podziękowaniem na fanpage i www Fundacji Move Now. 

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji, ręcznie wykonany gadżet badmintonowy oraz kartka z Korei. Wstawienie informacji z podziękowaniem na fanpage i www Fundacji Move Now. 

Umieszczenie logo firmowego na www Fundacji. 

Wybieram

Wpłać 2000 zł i więcej

Podziękowania od Fundacji, ręcznie wykonany gadżet badmintonowy oraz kartka z Korei. Wstawienie informacji z podziękowaniem na fanpage i www Fundacji Move Now. 

Umieszczenie logo firmowego na www Fundacji. 

Umieszczenie logo firmowego na koszulkach zawodniczek. 

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

436 350 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?